oczyszczanie

:: Odchudzanie - nadwaga
:: Produkt nr.1 TrimeX WMS
:: Produkty odchudzające
:: Ruch a zdrowie
:: Przyczny i typy otyłości
:: Oczyszczanie organizmu
:: Dieta zgodna z grupą krwi
:: Dieta rozdzielna
:: Enzymy-pomoc w trawieniu
:: Choroby a nadwaga
:: Odchudzanie - porady
:: Co można jeść po 19-tej

ZDROWE ODCHUDZANIE - OTYŁOŚĆ NADWAGA U DOROSŁYCH


Spalanie tkanki tłuszczowej - zrzucenie nadwagi

"Od wielu lat propaguję sposób odżywiania według DIETY ŻYCIA Diamondów. Najważniejszą zasadą tej diety są lekkie owocowe śniadania, niełączenie produktów białkowych z produktami węglowodanowymi - skrobiowymi i spożywanie ostatniego posiłku nie później niż o godzinie 19.00.

19 Ostatni posiłek powinien być lekki i uspokajający. Węglowodany skrobiowe pobudzają mózg do wytwarzania serotoniny, która wycisza i powoduje senność. Dlatego polecam WYCISZAJĄCĄ KOLACJĘ uzupełnioną warzywami lub surówką. Może to być ryż z warzywami, zupa jarzynowa z kromką razowego chleba, ziemniaki z pieczarkami i warzywami, makaron z sosem i warzywami, kasze z dodatkiem warzyw i surówek.

Najkorzystniejsze jest dołączenie do każdego posiłku porcji surówek, a to dlatego, że surowe warzywa i owoce zawierają enzymy, które są podstawą funkcjonowania każdej żywej istoty. To substancje białkowe transportujące siłę życiową, pracujące w organizmie.
Witaminy, minerały, tłuszcze, węglowodany i białka są niepracującymi surowcami. W ciele człowieka oznaczono ponad 3000 enzymów. W ciągu minuty jeden enzym przeprowadza 36 000 000 reakcji biochemicznych.

Dbanie o enzymy to klucz do zdrowia. Surowe jedzenie niesie z sobą enzymy potrzebne do wstępnego trawienia. Surowe warzywa i owoce są szczególnie bogate w te składniki i oszczędzają zapasy enzymatyczne organizmu. A trawienie zużywa więcej enzymów niż jakikolwiek inny proces życiowy.
W wielu chorobach przewlekłych, jak alergie, choroby skóry, choroby nowotworowe obserwujemy niedobór enzymów. Proces utraty wagi również wymaga energii, czyli aktywności enzymatycznej.

Po dobrze skomponowanej kolacji z warzywami gotowanymi i z surówką na ogół nie odczuwa się głodu. Jeśli jednak chodzisz późno spać, bo musisz się uczyć, pracować, oglądasz telewizję lub czytasz, możesz późnym wieczorem poczuć głód. Co wtedy robić? Dwie lub dwie i pół godziny po kolacji możesz zjeść porcję owoców lub wypić świeżo wyciśnięty sok owocowy lub warzywny. Możesz też pogryzać marchewkę. A jeśli masz kłopot z zasypianiem, sięgnij po banana.

Bez szkody dla zdrowia i sylwetki możesz pić wodę niegazowaną w dowolnej ilości oraz herbatki ziołowe i owocowe. Przed snem najlepiej wypić szklankę herbatki z melisy, z kwiatu lipy lub z chmielu. Stanowczo przestrzegam przed jedzeniem na noc słodyczy i produktów białkowych, a szczególnie "nieśmiertelnych" kanapek, które szkodzą zdrowiu i tuczą."

Maja Błaszczyszyn terapeutka naturalna
Super Linia nr 11(143)

[Rozmiar: 2227 bajtów] [Rozmiar: 2227 bajtów]
Designed by.::[[noni.zdrowe ]]::