oczyszczanie

:: Odchudzanie - nadwaga
:: Produkt nr.1 TrimeX WMS
:: Produkty odchudzające
:: Ruch a zdrowie
:: Przyczny i typy otyłości
:: Oczyszczanie organizmu
:: Dieta zgodna z grupą krwi
:: Dieta rozdzielna
:: Enzymy-pomoc w trawieniu
:: Choroby a nadwaga
:: Odchudzanie - porady
:: Co można jeść po 19-tej

ZDROWE ODCHUDZANIE - OTYŁOŚĆ NADWAGA U DOROSŁYCH


Spalanie tkanki tłuszczowej - zrzucenie nadwagi

Zwracaj uwagę na wartość kaloryczną produktów, które zjadasz i wypijasz. Pamiętaj, że właśnie napoje, a zwłaszcza słodzone soki, bywają źródłem zbędnych kalorii. Kaloryczny jest też alkohol. Wystrzegaj się również zachwalanych w reklamach napojów orzeźwiających. Sprawdź na etykiecie ile mają kalorii - będziesz zdumiony!

Nie wystawiaj się na pokusę. Jeżeli będziesz mieć pod ręką chipsy, czekoladki albo ciastka, to z pewnością się im nie oprzesz! Zastąp je niskokalorycznymi przekąskami takimi jak jabłka, marchewki czy wafle pełnoziarniste.

Przed głównym daniem pozwól sobie na jakąś przekąskę. Zaspokoisz pierwszy głód i być może dzięki temu potem zjesz mniej.

Nie próbuj wszystkich potraw, które stoją na stole. Wybieraj to, co ci służy, a rezygnuj z tego, co dostarczyłoby ci za dużo kalorii.

Jedz powoli. Po co się śpieszyć? Rozkoszuj się posiłkiem - kolorami, smakiem, zapachem i zestawieniem produktów. Bądź wyczulony na pierwsze sygnały organizmu wskazujące, że nie musisz już jeść więcej. Przestań jeść zanim poczujesz sytość!

W niektórych krajach w restauracjach podaje się ogromne porcje. W takim wypadku zjadaj tylko połowę albo z kimś do spółki.

Nie musisz kończyć posiłku słodkim deserem. Lepiej zjedz jakiś owoc albo coś małokalorycznego.

Producenci żywności chcieliby, żebyś jadł więcej. Oczywiście myślą o własnym zysku i próbują wykorzystać Twoje słabości. Nie daj się oszukać sprytnym reklamom i atrakcyjnym zdjęciom. Naucz się mówić:" Nie, dziękuję".

Dostosuj swoją dietę do swojej grupy krwi.

Staraj się przebywać w towarzystwie ludzi wesołych nastawionych optymistycznie do życia. Śmiech zmniejsza produkcję hormonów stresu, a wytwarza hormony szczęścia.

Praktyczne rady:

Zeskrobuj panierkę albo smaż mięso bez niej.
Kotlet schabowy w panierce ma aż 218 kcal, a bez - około 164. Dlaczego? Bo w bułkę tartą tłuszcz wsiąka łatwiej niż w mięso.

Posyp spaghetti tylko łyżeczką sera (albo w ogóle z niego zrezygnuj).
Ser jest najbardziej kalorycznym dodatkiem. Sam makaron z sosem pomidorowym nie jest tuczący.

Nie używaj majonezu do sałatek.
Lepiej przygotuj sos na bazie jogurtu lub oliwy z dodatkiem cytryny .Osączaj tłuszcz z pizzy. Jeśli serwetką wytrzesz tłuszcz z powierzchni 2 kawałków, pozbędziesz się 40 kcal.

Rozcieńczaj soki.
Duża szklanka soku pomarańczowego to już 112 kcal, a bananowego - aż 198 kcal! Jeśli zmieszasz je pół na pół z wodą, będą o połowę"lżejsze".

Zastępuj śmietanę jogurtem.
Jest on o połowę chudszy, a równie dobrze nadaje się zarówno do deserów, jak i do zabielania zup oraz sosów do sałatek.

Nie przecieraj zup.
Zupa-krem jest zdradliwa. Zjesz mniej, jeśli w zupie znajdą się kawałki warzyw i chudego mięsa.

Strona 1 2

[Rozmiar: 2227 bajtów] [Rozmiar: 2227 bajtów]
Designed by.::[[noni.zdrowe ]]::