oczyszczanie

:: Odchudzanie - nadwaga
:: Produkt nr.1 TrimeX WMS
:: Produkty odchudzające
:: Ruch a zdrowie
:: Przyczny i typy otyłości
:: Oczyszczanie organizmu
:: Dieta zgodna z grupą krwi
:: Dieta rozdzielna
:: Enzymy-pomoc w trawieniu
:: Choroby a nadwaga
:: Odchudzanie - porady
:: Co można jeść po 19-tej

ZDROWE ODCHUDZANIE - OTYŁOŚĆ NADWAGA U DOROSŁYCH


Spalanie tkanki tłuszczowej - zrzucenie nadwagi

Aby odzyskać zdrowie lub je zachować i uniknąć przewlekłych chorób, najważniejsze oprócz niepalenia papierosów jest zażywanie ruchu. Ale jak często zażywać ruchu? I jakie to przynosi korzyści ?

Według niektórych specjalistów bardzo pożyteczne jest przeznaczenie na aktywność fizyczną choćby 30 minut dziennie. Uważa się jednak, że nawet gdy ktoś robi to tylko trzy razy w tygodniu, może wiele zdziałać, by zapobiec poważnym problemom zdrowotnym w przyszłości.

Kiedy się ruszasz, zużywasz kalorie. A jeśli próbujesz zrzucić zbędne kilogramy, musisz zadać sobie pytanie: "Czy każdego dnia spalam więcej kalorii, niż ich sobie dostarczam?" Jeżeli jest na odwrót, z pewnością przybierzesz na wadze. Dlatego zostaw samochód i zacznij jeździć rowerem albo chodzić pieszo.
Nie wsiadaj do windy lecz korzystaj ze schodów. Ruszaj się! Spalaj kalorie!

Spośród różnych form aktywności fizycznej wielu ludzi wybiera spacerowanie. Nie potrzeba do tego żadnego specjalnego sprzętu, można to robić o każdej porze, w każdym miejscu, a poza tym spacery są raczej bezpieczne. Oczywiście nie mam na myśli powolnej przechadzki, lecz energiczny marsz. Zachęcam, by jeśli to tylko możliwe, rezerwować na aktywność fizyczną przynajmniej pół godziny dziennie.

Dobrą formę i zdrowie zapewni Ci jazda na rowerze. Rower to sprawdzony patent na dobrą figurę. W trakcie pedałowania najciężej pracują mięśnie pośladków brzucha, łydek, ud oraz ramion. A to oznacza niezaprzeczalny zysk dla Twojej sylwetki - ciało staje się jędrne, nabiera ładnych proporcji znika cellulit. Szybko tracisz też zbędne kilogramy. Ale jazda na rowerze to nie tylko przyjemna forma odchudzania - podkreślają lekarze. To również trening dzięki któremu poprawiasz wydolność serca.
Przeprowadzone badania wykazały, że choroby układu krążenia zdarzają się dwukrotnie rzadziej osobom, które z roweru korzystają. Podobne wyniki uzyskano w przypadku innych dolegliwości, np. astmy, osteoporozy, a także chorób kręgosłupa. Stwierdzono również, że jazda na rowerze zbawiennie wpływa na system odpornościowy i hartuje organizm.

Rowerowe wycieczki leśnymi albo polnymi drogami wpływają też pozytywnie na zdrowie psychiczne. Zwłaszcza jeśli w taką trasę wybierzesz się ze swoim partnerem albo przyjaciółmi .Wówczas już po kilku minutach jazdy Twój mózg zaczyna produkować zwiększoną dawkę endorfin, czyli substancji, które mają działanie podobne do morfiny. Jak narkotyk znieczulają, uspakajają skołatane nerwy, dają poczucie szczęścia, a nawet mogą wywołać euforię. Taki fantastyczny nastrój to jednak nie tylko sprawa hormonów. Na Twoją psychikę fantastycznie działa także kontakt z przyrodą, Zmieniające się krajobrazy. Nie schodząc z siodełka, możesz przecież poczuć, jak pachnie zieleń, posłuchać śpiewu ptaków czy szumu strumyka. To dodaje optymizmu, sprawia, że pogodniej patrzysz na świat.

"Wspaniałym środkiem odprężającym jest pływanie łączące wysiłek fizyczny z masażem wodnym. Woda, niczym sprawne dłonie masażysty, delikatnie muska skórę, odpręża, łagodzi napięcia i pomaga pozbyć się stresów.
Sprawia, że czujesz się lżejszy. Dzięki pozornej utracie kilogramów możesz bez większego wysiłku wykonać rozmaite ćwiczenia, nie obciążając przy tym mięśni i stawów. Ale woda nie tylko relaksuje. Jest także świetnym lekarstwem. Nawet kąpiel w jeziorze może działać terapeutycznie, przede wszystkim pomaga schudnąć. Zbawienny wpływ na zdrowie, zwłaszcza układ oddechowy, ma pluskanie się w morzu. A kąpiele w solankach polecane są przez lekarzy, bo pomagają leczyć schorzenia skóry i odzyskać formę nawet po ciężkiej chorobie. Tylko w wyjątkowych sytuacjach odradzają wodne zabiegi. Zazwyczaj z dobroczynnych właściwości kąpieli nie mogą korzystać osoby, Które mają wady serca lub niewydolność krążenia. Polecam
również aerobik. Przy każdym wysiłku fizycznym poprawiasz krążenie krwi i zużywasz kalorie.

Strona123

[Rozmiar: 2227 bajtów] [Rozmiar: 2227 bajtów]
Designed by.::[[noni.zdrowe ]]::