|
|
|
ZDROWE ODCHUDZANIE - OTYŁOŚĆ NADWAGA U DOROSŁYCH
Spalanie tkanki tłuszczowej - zrzucenie nadwagi
Cholesterol to żółta, woskowata, tłusta masa, która jest odpowiedzialna za tworzenie się złogów miażdżycowych, zwężających naczynia krwionośne i przybliżających niebezpieczeństwo choroby serca.
Na szczęście podwyższony poziom cholesterolu we krwi nie jest jeszcze jednoznaczną miażdżycą. Składa się on z frakcji "złej", mogącej uszkadzać naczynia i "dobrej", zapobiegającej miażdżycy, która z tych frakcji przeważa, to w dużym stopniu zależy od diety.
Można zatem mieć wpływ na składowe cholesterolu poprzez odpowiednie żywienie. Można zmniejszać poziom "złego" cholesterolu lub osłabiać jego działanie, można nawet zmniejszać istniejące już uszkodzenia. Można zwolnić postęp miażdżycy naczyń o 50-70%. Tak twierdzi dr Daniel Steinberg z Akademii Medycznej w San Diego, Kalifornia, i dodaje: "Możliwość walki z chorobą już w ścianie naczynia, poprzez wpływ na obniżanie cholesterolu, jest niezwykle interesująca".
Należy żywić się tak, by obniżyć poziom "złego" cholesterolu, zwanego LDL , a podnosić poziom "dobrej" frakcji HDL.Zła frakcja LDL stanowi gotowy materiał do budowy złogów miażdżycowych; "dobry" cholesterol HDL wyłapuje zbrodnicze cząstki i wlecze je do wątroby, gdzie zostają unieszkodliwione. A zatem im więcej HDL, a mniej LDL, tym zdrowsze są tętnice.Właściwa dieta pozwala utrzymać wysoki poziom HDL i obniżać zawartość LDL we krwi.
Szczególne formy tlenu we krwi, znane jako wolne rodniki, reagują z cholesterolem LDL, powodując jego utlenianie, a co za tym idzie - stwardnienie. Tak zmienione cząstki LDL zostają szybko pochłonięte przez komórki zwane makrofagami. Objedzone tłuszczem, rozdęte makrofagi wnikają do ścian tętnic, zapoczątkowując ich uszkodzenie.
Jeśli chcesz zapobiec takim przemianom, musisz uczynić frakcję LDL nieszkodliwą. Nie chodzi więc wyłącznie o zmniejszenie poziomu LDL, ale o zmniejszenie poziomu utlenionego LDL. Według dr Steinberga i wielu innych badaczy w tym właśnie tkwi istota sprawy: sam cholesterol LDL nie jest tak niebezpieczny dla naczyń, jak ten, który został już przetworzony przez wolne rodniki.
Są coraz liczniejsze dowody na to, że można zablokować niekorzystne przemiany LDL, spożywając pokarmy zawierające przeciwutleniacze (antyoksydanty). Można zatem zapobiegać miażdżycy na bardzo wczesnym etapie jej powstawania, blokując kaskadę zdarzeń doprowadzających do powstawania złogów miażdżycowych, a dalej do zawałów serca i udarów mózgu."
Profilaktyka miażdżycy
Bardzo ważne w profilaktyce miażdżycy jest odżywianie zgodne z grupą krwi oraz odpowiednie łączenie pokarmów i ruch.
Z suplementów diety polecam:
-
TrimeX WMS, który ze względu na skład jaki posiada wspaniale przeciwdziała miażdżycy,
-
Omega 3 w której skład wchodzi wit. E działająca silnie na wolne rodniki tlenowe,
-
Chromium Max zwiększa zdolność organizmu do usuwania cholesterolu,
-
Garlik Caps sprzyja zwiększeniu frakcji "dobrego" cholesterolu w stosunku do "złego"
Do produktów polecanych w profilaktyce należy dołączyć jeszcze:
-
Cholestone, który dostarczy odpowiednią ilość antyutleniaczy, zabezpieczając tkankę tłuszczową przed utlenianiem
-
Triple Potency Lecithin, która rozbije blaszki miażdżycowe na maleńkie drobinki,
-
Nopalin usunie je na zewnątrz organizmu.
JAK KUPIĆ ?
TUTAJ
Trójglicerydy
"Trójglicerydy to inny rodzaj tłuszczów we krwi, które mogą być bardziej niebezpieczne niż sądzono dotychczas. Nowe doniesienia wykazały, że wysoki ich poziom we krwi może sprzyjać występowaniu ataków serca, zwłaszcza u kobiet powyżej 50 roku życia i u mężczyzn ze złymi proporcjami LDL/HDL w składzie cholesterolu.
Badania przeprowadzone w Finlandii potwierdziły, że ryzyko ataku serca rośnie czterokrotnie przy równoczesnym wysokim poziomie trójglicerydów i złej proporcji LDL/HDL. Jeśli jednak skład cholesterolu jest prawidłowy, to wysoki poziom trójglicerydów nie ma znaczenia. Na ogół jednak wysoki poziom trójglicerydów idzie w parze z za niskim poziomem HDL.
Udar mózgu
W miarę starzenia się ryzyko występowania udaru mózgu stale rośnie. Istnieją oczywiste dowody na to, że dieta może wpływać na częstość i ciężkość udarów. Około 80% wszystkich udarów mózgu w Ameryce to zatory i zakrzepy w naczyniach mózgowych. Pozostałe udary to wylewy, czyli tzw. Udary krwotoczne, na skutek pęknięcia naczynia mózgowego.
Ciśnienie tętnicze
Ciśnienie tętnicze krwi jest jednym z głównych wskaźników stanu zdrowia serca. Utrzymywanie prawidłowych wartości ciśnienia niezaprzeczalnie zmniejsza ryzyko ataków serca i udarów mózgu.
materiał źródłowy: "Żywność Twój cudowny lek" - Jean Carper
Strona 1 2 3
|
|