oczyszczanie

:: Odchudzanie - nadwaga
:: Produkt nr.1 TrimeX WMS
:: Produkty odchudzające
:: Ruch a zdrowie
:: Przyczny i typy otyłości
:: Oczyszczanie organizmu
:: Dieta zgodna z grupą krwi
:: Dieta rozdzielna
:: Enzymy-pomoc w trawieniu
:: Choroby a nadwaga
- Układ sercowo naczyniowy
- Stres
- Cukrzyca
- Zdrowie jelit
- Prostata
- Nowotwory
:: Odchudzanie - porady
:: Co można jeść po 19-tej

ZDROWE ODCHUDZANIE - OTYŁOŚĆ NADWAGA U DOROSŁYCH


Spalanie tkanki tłuszczowej - zrzucenie nadwagi

"Choroby układu krążenia przybierają dzisiaj rozmiary epidemii, l chociaż nikt nie zaprzecza, że stanowią one szalone zagrożenie życia, większość z nas nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że znajduje się w grupie zwiększonego ryzyka. Za przykład może posłużyć nam nadciśnienie tętnicze - choroba, która tylko w naszym kraju dotyczy około jednej trzeciej dorosłej populacji.

uklad2 Oczywiście tyle osób nie chodzi do lekarza, większość z nich nie ma pojęcia, że ich ciśnienie przekracza wartości przyjęte za prawidłowe. Dlatego tak bardzo ważna jest profilaktyka - tzn. musimy nauczyć się, jak dbać o swoje zdrowie, jak poznać objawy sygnalizujące niebezpieczeństwo i kiedy zgłaszać się po fachową pomoc.

Co to znaczy "ciśnienie krwi" i kiedy możemy mówić o nadciśnieniu? Krążenie krwi, tak jak przepływ wszystkich cieczy w naczyniach, jest możliwy dzięki panującej tam różnicy ciśnień. Jej wielkość zależy od pracy serca i stanu naczyń. Aby zrozumieć, jak działa ten złożony system, należy wyobrazić sobie przepływ wody przez gumowy wąż podłączony do pompy. Sami możemy regulować ciśnienie cieczy w wężu - albo odkręcając na cały regulator zawór kranu (pompa będzie pompować wodę z większym ciśnieniem), albo jeżeli zmniejszymy średnicę węża, to ta sama ilość płynu będzie przepychała się przez niego z dużo większą siłą, czyli ciśnienie bardzo wzrośnie.

Zwykle ciśnienie krwi wzrasta proporcjonalnie do zwiększenia siły skurczu serca, może też podnieść się w wyniku zwężenia lub utraty elastyczności tętnic (np. w czasie miażdżycy). Człowiek potrafi w sposób prawie doskonały zaadaptować się do różnych sytuacji. Ma inne ciśnienie, gdy jest narażony na stresy codziennego życia, a inne, kiedy leży zrelaksowany w łóżku. Jeżeli zmierzymy sobie ciśnienie i wynik nie będzie mieścił się wgranicach normy, nie martwmy się na zapas.

Jednorazowy wynik pomiaru ciśnienia o niczym jeszcze nie świadczy, może być jedynie pierwszym sygnałem wymagającym dalszych obserwacji. Rozpoznanie nadciśnienia powinno być oparte na wynikach kilkakrotnych pomiarów.

  • nadmiar soli może powodować wzrost ciśnienia, trzeba więc unikać słonych produktów (przetworów, koncentratów, chrupek) i nie nadużywać solniczki przy przyrządzaniu potraw.
  • trzeba ograniczyć spożycie kawy, alkoholu, cukrów prostych, tłuszczów zwierzęcych i produktów bogatych w cholesterol
  • w zamian można objadać się warzywami, owocanr rybami i drobiem. Potężną bronią w walce z chorobami cywilizacyjnymi są odżywki, które pospieszą sercu "na ratunek".

Podstawą profilaktyki wszystkich chorób serca, nie tylko nadciśnienia, są:

SUPER CO Q10 , GARLIC CAPS,BETA CAROTENE,E - WITAMIN , PROTECT 4 LIFE , EVENING PRIMROSE OIL , OXY MAX , OMEGA-3 , POLINESIAN NONI (wybór poszczególnych preparatów zależy od współistniejących problemów zdrowotnych)

Warto także zastanowić się nad zmianą trybu życia. Nadmiar używek (alkohol, kawa, nikotyna), konflikty życiowe, stresująca praca zawodowa mogą powodować zachwianie równowagi organizmu i podwyższenie ciśnienia krwi. Aktywność fizyczna jest bardzo potrzebna i powinna być systematycznie dawkowana - jak lek. Nie tylko poprawia ogólną sprawność i samopoczucie, ale sprzyja także utrzymaniu prawidłowej masy ciała".

dr Małgorzata Miktus California Fitness News

Strona1 2 3

[Rozmiar: 2227 bajtów] [Rozmiar: 2227 bajtów]
Designed by.::[[noni.zdrowe ]]::